Wrocław: Sky Tower (nieaktywna)

Sky Tower - obraz na żywo (nieaktywna)

Sky Tower we Wrocławiu

Zobacz obrazy z 9 kamer

Sky Tower we Wrocławiu

W tle widoczna jest ikona nowoczesnego Wrocławia SkyTower, ma aż 212 metrów, jest to najwyższy mieszkalno-biurowy budynek w Polsce. Na pięćdziesięciu piętrach znajdują się luksusowe apartamenty, biura, galeria handlowa oraz centrum usługowo-rekreacyjne. Niewątpliwą atrakcją turystyczną jest punkt widokowy, który usytuowany jest na 49 piętrze. Widoki roztaczające się z wysokości około 200 metrów z pewnością zapierają dech w piersiach.

Jednym z ciekawszych budynków jest Dom Handlowy Renoma, który w 1977 roku znalazł się w rejestrze zabytków jako sztandarowe dzieło europejskiego modernizmu. Na pięciu kondygnacjach mieści się około 120 sklepów i punktów usługowych, znajduje się tu również część restauracyjna. Pozostałe trzy kondygnacje zajmuje powierzchnia biurowa. Warto również odwiedzić gotycki Kościół Bożego Ciała, który został wybudowany z czerwonej cegły w XV wieku. Kolejną świątynią położoną przy ulicy Świdnickiej jest Kościół św. Doroty, św. Stanisława, św. Wacława. Trzech patronów symbolizuje trzy narody, które spotkały się we Wrocławiu. Czechów, Polaków i osadników niemieckich.

Spacerując ulicą Świdnicką warto zatrzymać się przy pomniku Anonimowego Przechodnia, znajduje się on przy skrzyżowaniu z ulicą Piłsudskiego. Pomnik składa się z 14 odlanych z brązu postaci, które są naturalnej wielkości.

Przykładowy obraz z kamery na Sky Tower we Wrocławiu

2018.11.25 - przykładowy obraz Sky Tower we Wrocławiu

Ulica Świdnicka we Wrocławiu jest celem wielu urlopowiczów przybywających do miasta, usytuowana jest niedaleko Rynku Głównego. Na ulicy Świdnickiej oraz w jej najbliższym sąsiedztwie znajduje się sporo ciekawych pod względem architektonicznym budynków oraz pomników.