Wrocław: Panorama Starego Miasta

Panorama Starego Miasta

Panorama Starego Miasta

Lotnisko SzymanówWrocławski RynekZobacz obraz online z kamery

Panorama Starego Miasta

Wrocław to miasto na prawach powiatu położone w południowo-zachodniej części Polski, stolica województwa dolnośląskiego oraz niezwykle ważny punkt na turystycznej mapie Polski. Wrocław jest również jednym z najstarszych miast w naszym kraju.

Są takie miejsca, zabytkowe budynki, ciekawe atrakcje, które trzeba koniecznie zobaczyć lub odwiedzić i poczuć ich klimat. Wrocław ma wiele takich miejsc, wiele ciekawych zabytków a przede wszystkim ciekawą historię ściśle związaną z dziejami Polski na tle wieków. Jednym z takich miejsc, do którego kieruje się praktycznie każdy turysta przybywający do miasta jest Rynek - średniowieczny plac targowy, obecnie jest to centralna część strefy pieszej.

Rynek we Wrocławiu jest jednym z najstarszych staromiejskich rynków w Europie, z największym ratuszem w Polsce. Wrocławski Ratusz został wybudowany w stylu późnogotyckim, jest on najważniejszym zabytkiem architektonicznym miasta, współcześnie mieści się w nim Muzeum Sztuki Mieszczańskiej.

Historycznym sercem Wrocławia jest Ostrów Tumski, położony pomiędzy ujściem rzek Oławy oraz Ślęży i Widawy. Jest to najstarsza, zabytkowa część miasta. We Wrocławiu znajduje się tak wiele zabytków, że nie sposób je wszystkie opisać ani wymienić, jednak do tych najważniejszych bez wątpienia należy: wspaniały Ogród Japoński, piękny pałac królewski, imponująca Hala Stulecia oraz Panorama Racławicka czyli muzeum sztuki we Wrocławiu.

Przykładowy obraz z kamery Panoramy Starego Miasta

2018.11.25 - przykładowy obraz panoramy Starego Miasta we Wrocławiu

Obecnie dostępny jest jedynie obraz online w przestarzałej technologii flash. Jak tylko pojawi się obraz statyczny w formie zdjęcia, to natychmiast umieścimy na stronie.

Obraz z kamery pochodzi ze strony airmax.pl