Wrocław: Radio RAM

Radio RAM

Radio RAM na żywo

Sanktuarium Matki Bożej OstrobramskiejRadio Wrocław

Radio RAM na żywo

Radio Ram rozpoczęło swoją działalność 6 grudnia 2000 roku. Nadaje na częstotliwości 89.8 FM i swoim zasięgiem obejmuje głównie Wrocław oraz graniczące z miastem gminy. Skrót w nazwie RAM pochodzi od Radio - Aktualności - Muzyka. Audycje radiowe skierowane są głównie do osób w wieku 19-56 lat, gatunek muzyczny, który króluje na antenie radia to Chill Out.

Osoby prowadzące audycje radiowe są w większości młode. W tygodniu, w godzinach porannych w Radiu RAM usłyszymy sympatyczną Monikę Jaworską, popołudnia umila Łukasz Basta, który na antenie podaje rozwiązania "Konkursu Absurdalnego". Wieczorem usłyszeć możemy Piotra Bartysia, Macieja Przestalskiego, Krzysztofa Majewskiego oraz Iana Pelczara. Radio RAM jest regionalną rozgłośnią radiową. Tematyka audycji skupia się głównie na wydarzeniach z Wrocławia oraz jego najbliższych okolic.

2014.12.30 - Przykładowy obraz z kamery w Radiu RAM

Radio RAM

Podmiotem odpowiedzialnym za Radio RAM jest Radio Wrocław SA. Siedziba rozgłośni radiowej mieści się przy ulicy Karkonoskiej 10. W tym samym budynku znajduje się również siedziba oraz muzeum Radia Wrocław. Na wystawach w muzeum zobaczyć możemy pierwsze nadajniki radiowe, zabytkowe mikrofony, aparaturę pomiarową oraz osobiste pamiątki po pracujących radiowcach w Radiu Wrocław.

Obraz z kamery pochodzi ze strony radioram.pl