Wrocław: Wrocławski Rynek

Wrocławski Rynek

Panorama Starego MiastaStrona główna

Wrocławski Rynek

Rynek główny we Wrocławiu przez cały rok zapewnia liczne atrakcje zarówno mieszkańcom jak i turystom odwiedzającym miasto. Bez wątpienia, jest to miejsce, w którym ciężko byłoby się nudzić. Znajdziemy tu liczne zabytki, dzięki którym z łatwością możemy poznać historię miasta, odbywają się tu również liczne koncerty, występy i imprezy - prawdziwe centrum turystycznych atrakcji.

Spacerując po wrocławskim rynku nie sposób nie skupić się na zabytkowych kamienicach. Większość z fasad została odnowiona, zostały one pomalowane na różnorodne kolory, jednak nie sprawia to wrażenia, że do siebie nie pasują, fantastycznie razem ze sobą współgrają. Nie sposób jest wymienić wszystkie zabytki, które znajdują się na wrocławskim rynku, jednak jest kilka szczególnych zabytków oraz atrakcji, które same rzucają się w oczy. Sztandarowym zabytkiem Wrocławia jest Stary Ratusz, niemniej jednak warto zobaczyć również Nowy Ratusz, który usytuowany jest na Rynku Głównym. Niezwykle ciekawy jest również Plac Solny, na którym znajduje się wiele kwiaciarni w centralnej części placu. W zachodniej części Rynku powstała fontanna wybudowana ze szklanych płyt, jest to ciekawa atrakcja, szczególnie w upalne dni.

Rynek we Wrocławiu tętni życiem przez cały rok, najintensywniej jednak w okresie wakacyjnym. Oprócz zabytków znajdziemy tu liczne sklepy oraz restauracje, jednak stołowanie się w tak pięknym otoczeniu zabytkowych budynków nie należy do najtańszych. Warto więc zabrać ze sobą kanapki :)

Wrocławski Rynek

2014.12.30 - przykładowy obraz wrocławskiego Rynku

Jest to bardzo przyjemny widok na Wrocławski Rynek, szczególnie ze względu na fakt, że budynki nie zostały bardzo mocno oszpecone szyldami restauracji czy też sklepów. Rynek jest bardzo ładnie oświetlony wieczorem, co niewątpliwie dodaje uroku temu miejscu i zachęca do wieczornych spacerów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wroclaw.pl