Wrocław: Radio Wrocław

Radio Wrocław

Radio Wrocław na żywo

Radio RAMLotnisko Szymanów

Radio Wrocław na żywo

Możliwość podejrzenia pracowników radia to fajna gratka, w szczególności dla osób, które słuchają Radia Wrocław i z ciekawości chcieli by zobaczyć jak wygląda prowadzący. Dzięki kamerze mamy możliwość zajrzenia za kulisy pracy w radiu.

Przy siedzibie rozgłośni w budynku przy ulicy Karkonoskiej 10 we Wrocławiu funkcjonuje Muzeum Radia Wrocław. Budynek został wybudowany w 1925 roku, powstał na potrzeby prywatnej niemieckiej rozgłośni radiowej. Dopiero od 1946 roku w budynku przy Karkonoskiej mieści się Radio Wrocław.

Muzeum powstało w 2001 roku z inicjatywy byłego realizatora dźwięków Jerzego Rezlera. W muzeum zobaczyć możemy ponad 300 przedmiotów związanych z historią radiofonii, m.in. mikrofony, radioodbiorniki, aparaturę odsłuchową, emisyjną i pomiarową oraz zdjęcia, dokumenty i pamiątki osobiste pozostałe po radiowcach pracujących we Wrocławskim Radiu. Będąc w muzeum warto przesłuchać nagrania z radiowej Taśmoteki. Dostępne są nagrania niemieckich audycji propagandowych, relacji z Międzynarodowego Kongresu Intelektualistów we Wrocławiu oraz wielu innych. Muzeum jest otwarte w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00.

2014.12.30 - Przykładowy obraz z kamery w Radiu Wrocław

Radio Wrocław

Do studia często zapraszani zostają goście celem udzielenia wywiadu. Program ramowy Radia Wrocław raczej jest stały i ułożony tematycznie. Począwszy od audycji o tematyce muzycznej, sportowej oraz informacyjnej aż po audycje satyryczne. Radio Wrocław na terenie miasta odbieramy na częstotliwości 102,3 FM.

Obraz z kamery pochodzi ze strony prw.pl