Wrocław: Drogi dojazdowe (nieaktywna)

Drogi dojazdowe (nieaktywna)

Kamery drogowe we Wrocławiu

Zobacz obrazy z 9 kamerZobacz obraz z 77 kamer

Kamery drogowe we Wrocławiu i okolicach

W dzisiejszych czasach kamery spotykamy praktycznie na każdym kroku. W nowych blokach mieszkańcy są obserwowani już od momentu wyjścia z mieszkania, gdyż kamery montowane są również na klatkach schodowych. Następnie wychodzimy przed blok, kamery skierowane na parking, kolejne na wejście do klatki schodowej, obiektyw jeszcze innej kamery skierowany na chodnik. Wychodzimy poza osiedle i jesteśmy obserwowani przez kamery monitoringu miejskiego.

Obecnie monitoring odgrywa bardzo dużą rolę w kwestii bezpieczeństwa. W ciągu kilku ostatnich lat zostały zwiększone kilkukrotnie nakłady na monitoring miejski, co jest widoczne szczególnie w dużych miastach. To z kolei spowodowało pojawienie się zarzutów ze strony społeczeństwa o nadmierną inwigilację. Tylko czy można mówić o inwigilacji w przestrzeni publicznej? Wydaje nam się, że raczej nie.

Kamery zamontowane przy drogach mogą pomóc osobom poszkodowanym w dochodzeniu swoich praw. Mogą pomóc też w identyfikacji osób, które zbiegły z miejsca zdarzenia. Kamery mogą również okazać się pomocne w planowaniu drogi do sklepu czy wyjazdu za miasto w godzinach szczytu. Wystarczy wejść na naszą stronę, a następnie wybrać kamerę, która was interesuje. Jakość kamer może i nie jest najlepsza, jednak jest wystarczająca aby móc ocenić sytuację na drodze i ewentualnie uniknąć korków.

Obraz z kamery pochodzi ze strony traxelektronik.pl