Wrocław: Karuzela (nieaktywna)

Karuzela (nieaktywna)

Wrocław karuzela

Zobacz obrazy z 9 kamer

Karuzela we Wrocławiu

Kiedyś Park Hanki Sawickiej lub Park Staromiejski zaś dziś, jest to park im. Mikołaja Kopernika. Mimo, jego niewielkiej powierzchni znajdziemy tu rozmaite atrakcje. Począwszy od placu zabaw dla dzieci, woliery dla ptaków, letniej sceny Wrocławskiego Teatru Lalek przez pomniki Bolesława Chrobrego, Mikołaja Kopernika czy też Amora na Pegazie aż po elektryczną francuską karuzelę stylizowaną na wiek XIX. Park im. Mikołaja Kopernika jest częścią Promenady Staromiejskiej. W miejscu dzisiejszego ogrodu, który powstał w XVI wieku - mieściła się tu strzelnica bractwa kurkowego. Niecałe pięć lat temu park przeszedł gruntowną modernizację, która dała niesamowity efekt.

Park to przede wszystkim różnorodne drzewa, znajdziemy tu klony, buki oraz cisy. Uwagę przykuwają również wspaniałe klomby z kwiatami sezonowymi. W tej enklawie ciszy i spokoju znajdującej się w centrum Wrocławia, zapewniony jest dostęp do internetu, co z pewnością zadowoli nie jedną osobę.

Zdecydowanie renowacja parku im. Mikołaja Kopernika była bardzo dobrą inwestycją, z której korzysta wielu mieszkańców Wrocławia. Szkoda tylko, że park jest jeden a mieszkańców tak wiele, może w przyszłości tak dobrze zagospodarowanych i zadbanych terenów zielonych przybędzie. Trzymamy kciuki.

2014.12.30 - Przykładowy obraz z kamery we Wrocławiu

Karuzela widoczna na obrazie z kamery stanowi jedną z największych atrakcji parku, szczególnie wśród dzieci. Stylizowana jest na XIX –wieczną. Znajdują się na niej ręcznie malowane wizerunki wrocławskich zabytków, wyposażona jest w drewniane konie i gondole. Przejażdżka karuzelą jest całkowicie darmowa.