Wrocław: Most Uniwersytecki (nieaktywna)

Most Uniwersytecki (nieaktywna)

Most Uniwersytecki

Zobacz obrazy z 9 kamer

Most Uniwersytecki

Niewątpliwie Wrocław jest niezwykle ważnym miastem na turystycznej mapie Polski. Stolica Dolnego Śląska jest jednym z najstarszych a zarazem najpiękniejszych miast w naszym kraju. Fantastyczny Stary Rynek, wiele zabytkowych obiektów architektonicznych położonych blisko siebie, ciekawa historia miasta oraz chyba najpiękniejszy i jeden z najlepiej zachowanych w Polsce - Stary Ratusz.

Wrocław jest dość dużym miastem, jednak większość zabytków architektonicznych znajduje się w centrum miasta na Starym Rynku, co niewątpliwie ułatwia zwiedzanie. Aby w pełni poczuć klimat miasta warto je zwiedzać na piechotę, wszystko jednak zależy od naszych osobistych preferencji, a przede wszystkim czasu, jaki chcemy lub też możemy poświęcić na zwiedzanie tego, jakże pięknego miasta.

2014.12.30 - przykładowy obraz Uniwersytetu Wrocławskiego

Kamera usytuowana jest na północnym przyczółku Mostu Uniwersyteckiego. W oddali widoczny jest gmach główny Uniwersytetu we Wrocławiu. Przyczółek południowy mostu Północnego znajduje się na wschodnim cyplu Kępy Mieszczańskiej zaś jego drugi koniec, położony jest u zbiegu ulic Strażniczej, Cybulskiego i Drobnera. Przez most przechodzi dwukierunkowa jezdnia oraz linia tramwajowa. Wrocław nazywany jest Wenecją Północy, nie ma w tym nic dziwnego, gdyż na terenie miasta przed wojną wybudowanych było w sumie ponad 300 mostów i kładek, dziś jest ich "zaledwie" 117.