Wrocław: Nauka jazdy samochodem (nieaktywna)

Nauka jazdy samochodem (nieaktywna)

Nauka jazdy samochodem

Zobacz obrazy z 9 kamer

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy we Wrocławiu

Ośrodek Doskonalenia Techniki i Jazdy (w skrócie ODTJ) we Wrocławiu mieści się przy ulicy Rakietowej, na zachód od wrocławskiego lotniska. Kamera zamontowana jest na terenie przynależnym do ośrodka i ukazuje część toru, na którym chętni kierowcy mogą podnieść swoje umiejętności w prowadzeniu samochodu.

Na szkolenie może zgłosić się każdy kierowca, który chce poczuć się pewnie, a przy tym bezpieczniej za kierownicą. Szkolenia odbywają się zazwyczaj na samochodzie kursanta, którym jeździ na co dzień. Daje to większą swobodę i pomaga poznać możliwości własnego auta, a także swoje umiejętności podczas ćwiczeń symulujących niebezpieczne sytuacje drogowe. Istnieje także możliwość wynajęcia samochodu na czas szkolenia, lecz wiąże się to z większymi kosztami. Szkolenie składa się z dwóch etapów, które podzielone są także na części: teoretyczną i praktyczną. Koszt całego szkolenia wynosi nieco ponad 800 złotych.

Obraz na żywo z kamery z Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy we Wrocławiu

Szkoła w swojej ofercie ma także jazdy sportowe. Może to być fantastyczny prezent dla znajomego lub kogoś z rodziny. Kandydat, ma możliwość jazdy swoim samochodem, lub może usiąść za kierownicą 360-konnego Mitsubishi Lancer Evo IX lub 300-konnego Subaru Impreza RA. Jazda sportowa odbywa się na specjalnie do tego przystosowanym torze.

2015.04.29 - Przykładowy obraz z kamery z nauki jazdy samochodem we Wrocławiu

Ośrodek Doskonalenia Techniki i Jazdy

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Wrocław posiada dwa tory szkoleniowe, widoczny na obrazie z kamery zlokalizowany jest przy ulicy Rakietowej 39. Długość pętli toru wynosi 2 kilometry, zaś szerokość dróg od 5 do 15 metrów. Drugi tor zlokalizowany jest we wsi Osła (około 120 km od Wrocławia), na terenie istniejącego niegdyś w tym miejscu lotniska.