Wrocław: Park Staromiejski (nieaktywna)

Park Staromiejski (nieaktywna)

Ogród Staromiejski we Wrocławiu

Zobacz obrazy z 9 kamer

Ogród Staromiejski we Wrocławiu

W centrum Wrocławia, w obrębie Starego Miasta usytuowany jest park im. Mikołaja Kopernika, znany również jako Park Staromiejski, jego powierzchnia wynosi ponad 1.4 ha. Niewątpliwie jest to wspaniałe miejsce weekendowego wypoczynku wrocławskich rodzin. Modernizacja parku rozpoczęła się w 2009 roku, wtedy też został on otoczony ażurowym ogrodzeniem, następnie w 2010 roku w sierpniu, zostały zakończone prace, dzięki którym przywrócono historyczny układ kompozycyjny. Projektanci inspirowali się XIX – wiecznymi ogrodami Tivoli.

Największym hitem okazał się plac zabaw dla dzieci w kształcie elipsy. Teren placu zabaw został ogrodzony oraz zabezpieczony gumową nawierzchnią. Kolejną atrakcją cieszącą się niezwykle dużą popularnością jest karuzela, która została sprowadzona z Francji, została ona wyposażona w konie oraz gondole. Dodaje ona niesamowitego uroku, a przejażdżka sprawia niesamowitą frajdę dla dzieci. W gorące letnie dni każdy zafundować sobie może odrobinę ochłody przy fontannie znajdującej się przed tarasem Teatru Lalek. Ogród Staromiejski po renowacji niewątpliwie ożył. Posadzonych zostało więcej drzew oraz krzewów, wytyczono nowe ścieżki spacerowe oraz postawiono więcej latarni. Co ważne, miejsce posiada niesłychanie dobrą akustykę - muzyków bez nagłośnienia słychać nawet w połowie parku.

2014.12.30 - Przykładowy obraz z kamery we Wrocławiu

W sezonie letnim, od kwietnia do października, Ogród Staromiejski otwarty jest od 10.00 do 20.00. Ze względów bezpieczeństwa zakazana jest jazda na rowerze oraz wprowadzanie psów. Jedynie rikszarz, który sprzedaje pączki i kawę może przemierzać park rowerem. Wszystkie atrakcje dostępne na terenie parku im. Mikołaja Kopernika są za darmo.