Wrocław: Parkowa ścieżka (nieaktywna)

Parkowa ścieżka (nieaktywna)

Ścieżka w Parku Staromiejskim we Wrocławiu

Zobacz obrazy z 9 kamer

Ścieżka w Parku Staromiejskim we Wrocławiu

Tuż obok Placu Teatralnego i Teatru Lalek znajduje się bardzo ładnie zagospodarowana przestrzeń zielona. Jest to miejski park im. Mikołaja Kopernika, potocznie zwany Parkiem Staromiejskim. Mimo że, ogród położony jest w centrum Wrocławia, jest to wspaniałe miejsce, gdzie możemy odpocząć pod drzewami w ciszy i spokoju, przy szmerze fontanny. Sercem parku jest kolorowy plac zabaw, wyłożony miękką gumą, która zamortyzuje ewentualny upadek. Sprzęty są dostosowane do dzieci w różnym wieku. Najmłodsi mają do dyspozycji piaskownicę, nieco starsze pociechy zjeżdżalnię oraz mini ścianę wspinaczkową. Niesamowicie dużą atrakcją jest karuzela stylizowana na XIX - wieczną, białe rumaki kręcą się w koło pod wizerunkami zabytków Wrocławia. W parku znajdziemy trzy pomniki przyrody, są nimi: dwa miłorzęby oraz wielki wiązowiec zachodni.

W 2010 roku Park Staromiejski został otoczony wysokim ażurowym ogrodzeniem, zaś w 2010 roku przywrócono XIX - wieczny układ kompozycyjny. Teren parku został przystosowany do organizacji imprez kulturalnych, odbywają się tutaj koncerty i przedstawienia. Co ciekawe, na tak zwanej białej ławeczce w każdą niedzielę zasiadają lekarze, którzy udzielają darmowej porady medycznej.

2014.12.30 - Przykładowy obraz z kamery we Wrocławiu

Ogród Staromiejski jest wspaniałym miejscem dla dzieci i dorosłych, miejsce w którym bez wyjeżdżania z Wrocławia, możemy odetchnąć od gwaru miasta. Korzystanie ze wszystkich atrakcji jest darmowe, jednak największym problemem jest brak toalet. Trzeba ich szukać poza terenem ogrodu. Park cieszy się bardzo dużą popularnością, a w szczególności w letnie weekendy, wybrukowane alejki skutecznie zachęcają do spacerów. Obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania psów, dzięki czemu swobodnie możemy chodzić lub też usiąść na trawniku.

Tłumy w parku świadczą o tym, że takie miejsca we Wrocławiu oraz innych miastach są potrzebne. Szkoda tylko, że Park Staromiejski jest niewielki i tylko jeden.