Wrocław: Plac zabaw (nieaktywna)

Plac zabaw (nieaktywna)

Plac zabaw we Wrocławiu

Zobacz obrazy z 9 kamer

Plac zabaw we Wrocławiu

Park im. Mikołaja Kopernika usytuowany jest w centrum Wrocławia, w obrębie Starego Miasta, po wewnętrznej stronie Fosy Miejskiej. Obecna nazwa parku obowiązuje od roku 1993, jego wcześniejsze nazwy to: Zwingerpark, Park Międzymurzowy, Park Staromiejski oraz Park Hanki Sawickiej. W latach 2009-2010 ogród przeszedł całkowitą modernizację i renowację. Od tego czasu park im. Mikołaja Kopernika jest miejscem spotkań rodzin z dziećmi oraz enklawą ciszy i spokoju.

Największym hitem w odnowionym Parku Staromiejskim okazał się plac zabaw dla dzieci w kształcie elipsy. Pofałdowana podłoga została pokryta bezpieczną gumową nawierzchnią, która zamortyzuje ewentualny upadek dziecka. Teren placu zabaw otoczony jest niewielkim ogrodzeniem. Park jest otwarty w okresie letnim, od kwietnia do października w godzinach od 10 do 20.

Informacja dla Pań: obowiązuje zakaz wchodzenia na teren placu zabaw w szpilkach! Park im. Mikołaja Kopernika niewątpliwie jest fantastycznym miejscem chwilowego wypoczynku, bardzo dobrze służy mieszkańcom oraz przyjezdnym turystom. Na jego terenie znajduje się jeszcze kilka innych atrakcji, o których poczytać możecie w opisach pozostałych kamer.

2014.12.30 - Przykładowy obraz z kamery we Wrocławiu

Wybierając się do parku warto zabrać ze sobą chusteczki oraz butelkę z wodą. Ławki stoją głównie pod drzewami, a ptaki czasem urządzają sobie istne eldorado. Niestety nie są one czyszczone na bieżąco, jednak nie ma co narzekać – jest to miejsce, w którym w 100% kontakt z naturą mamy zapewniony, a wytarcie zabrudzonej ławki, nie stanowi aż tak dużego problemu.