Wrocław: Przylądek Nadziei (nieaktywna)

Przylądek Nadziei (nieaktywna)

< img src="img/wroclaw_kamera_przyladek_nadziei.png" alt="Wrocław Przylądek Nadziei">

Zobacz obrazy z 9 kamer

Klinika Przylądek Nadziei we Wrocławiu

Przylądek Nadziei to nowoczesny budynek, w którym wkrótce mieścić się będzie Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu. Szpital aktualnie znajduje się w przedwojennym budynku przy ul. Bujwida, który jest po prostu stary i zbyt mały aby pomieścić chore dzieci i ich rodziców. Kolejnym niezbyt przyjemnym elementem jest jego położenie przy cmentarzu , skąd dochodzą odgłosy pogrzebów.

Klinika w ciągu roku leczy ponad 2 tysiące dzieci chorych na raka i jest największym dziecięcym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Nowy budynek pozwoli w pełni wykorzystać kompetencje i możliwości zespołu medycznego. Poziom wyleczalności małych pacjentów w klinice obecnie wynosi aż 80%.

Przylądek Nadziei we Wrocławiu z kamery z obrazem na żywo

Nowy pięciokondygnacyjny budynek kliniki – Przylądek Nadziei w całości będzie podpiwniczony. Dużą część piwnicy zajmie parking podziemny, zaś resztę pomieszczenia techniczne. Na parterze mieścić się będzie recepcja, kawiarnia, izba przyjęć oraz pomieszczenia administracyjne, pracowanie rentgenowskie i pokoje hotelowe dla rodziców. Na pierwszym piętrze znajdzie się przychodnia przyszpitalna, laboratorium oraz oddział onkologiczno-hematologiczny. Kolejne oddziały mieścić się będą piętro wyżej. Na trzecim piętrze zostanie przygotowanych 15 pokoi hotelowych dla rodziców oraz małych pacjentów, którzy mieszkają poza Wrocławiem lecz nie wymagają opieki całodobowej podczas cyklu chemioterapii. Na tym samym piętrze mieścić się będzie również oddział przeszczepowy i po przeszczepowy, który będzie zabezpieczony szeregiem śluz koniecznych dla bezpieczeństwa dzieci pozbawionych odporności.

Klinika Przylądek Nadziei we Wrocławiu

2015.01.07 - Przykładowy obraz z kamery

W Przylądku Nadziei z pewnością mali pacjenci szybciej wrócą do zdrowia, a zespół medyczny będzie miał szansę na rozwinięcie skrzydeł i skuteczniejsze leczenie dzieci.

Obraz z kamery pochodzi ze strony przyladeknadziei.pl