Wrocław: Rynek (nieaktywna)

Rynek (nieaktywna)

Kamera na Rynku we Wrocławiu

Zobacz obrazy z 9 kamer

Rynek we Wrocławiu

Wrocław to europejska stolica kultury, prężne centrum artystyczne oraz biznesowe. Położenie miasta, jego architektura oraz niezwykle ciekawa historia skrywane w staromiejskich murach, przyciągają wielu turystów. Wrocław usytuowany jest w południowo-zachodniej części Polski w województwie dolnośląskim.

Niekwestionowaną wizytówką Wrocławia jest Rynek, na którym znajduje się jeden z głównych zabytków architektonicznych miasta. Stary Ratusz to późnogotycki budynek, jeden z najlepiej zachowanych ratuszy w Polsce. Mieści się w nim siedziba oddziału wrocławskiego Muzeum Miejskiego. We Wrocławiu jest zbyt wiele zabytków, aby je wszystkie wymienić, na szczęście większość z nich mieści się w obrębie Starego Miasta, co bardzo ułatwia ich zwiedzanie. Oryginalnym i w miarę szybkim sposobem poznania starówki jest przejażdżka dorożką - niestety przyjemność ta, nie należy do najtańszych.

Rynek jest swoistym centrum rozrywki dla mieszkańców jak i turystów. Znajdziemy tu wiele pubów, restauracji a nawet klubów. Najbardziej są one widoczne latem, kiedy pojawiają się liczne stoliki z parasolami. Pod względem finansowym, stołowanie się w restauracjach położonych w tak pięknym otoczeniu kamienic to dość droga przyjemność. Mimo iż, ceny są europejskie, wyzwaniem okazać się może znalezienie wolnego stolika. Czas spędzony na rynku urozmaicają liczni artyści - odbywają się tu występy muzyków, pokazy mimów, znajdziemy tu również malarzy, rzeźbiarzy oraz rysowników. Na Rynku Głównym we Wrocławiu odbywa się wiele koncertów oraz imprez, w tym miejski sylwester, na który przybywają tłumy mieszkańców.

2014.12.30 - Przykładowy widok z kamery na rynku we Wrocławiu

Na obrazie z kamery widoczna jest część Rynku. Kamera może i nie pokazuje zbyt wiele, jednak rynek we Wrocławiu naprawdę robi niesamowite wrażenie. Liczne zabytki Starego Miasta dają możliwość ciekawego spędzania czasu oraz możliwość poznania historii Wrocławia. Stare miasto jest wiecznie żywe, tłumy ludzi, liczne wystawy, pokazy, koncerty, to tylko kilka z dodatkowych atrakcji, których doświadczyć możemy zwiedzając przepiękną starówkę.