Wrocław: Teatr Lalek (nieaktywna)

Teatr Lalek (nieaktywna)

Wrocław Teatr Lalek

Zobacz obrazy z 9 kamer

Teatr Lalek we Wrocławiu

W budynku dawnej resursy kupieckiej wybudowanym w stylu neobarokowym przy pl. Teatralnym 4 mieści się Wrocławski Teatr Lalek. Budynek został wzniesiony pod koniec XIX wieku, a rozbudowany na początku XX.

Na tarasie budynku Wrocławskiego Teatru Lalek od strony Parku im. Mikołaja Kopernika znajduje się scena letnia. Przeznaczona jest ona do użytku sezonowego, od kwietnia do października odbywają się tutaj liczne spektakle teatralne, projekcje filmów, koncerty oraz inne wydarzenia kulturalne.

Opodal sceny letniej, a dokładniej naprzeciw niej, znajduje się fontanna zbudowana z piaskowca z figurą „Chłopca z łabędziem”. Kolorowe reflektory, o zmieniających się barwach, podświetlają strumienie wody, dając ciekawy efekt. Wszystko sterowane jest przez komputer przemysłowy. Dodatkową atrakcją dla dzieci, którą znajdziemy na terenie Ogrodu Staromiejskiego jest plac zabaw oraz stylizowana na XIX – wieczną elektryczna karuzela, na której znajdują się ręcznie malowane wizerunki wrocławskich zabytków. W pobliżu placu zabaw znajduje się piękna woliera, która zamieszkiwana jest przez egzotyczne gatunki ptaków odpornych na niskie temperatury. W celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie parku im. Mikołaja Kopernika został zamontowany monitoring. Nad bezpieczeństwem czuwają również ochroniarze.

2014.12.30 - Przykładowy obraz z kamery we Wrocławiu

W okresie letnim, a szczególnie w trakcie wakacji, ogród pęka w szwach. Rodzice z dziećmi tłumnie odwiedzają Park Staromiejski, świadczy to o tym, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu miejsca, jest to również przykład dobrze wydanych pieniędzy przez władze miasta - aczkolwiek, nie każdy z tym pewnie się zgodzi.