Wrocław: Ulica Dolnobrzeska (nieaktywna)

Ulica Dolnobrzeska (nieaktywna)

Wrocław ulica Dolnobrzeska 40

Zobacz obrazy z 9 kamerZobacz obraz z 3 kamer

Pierwotnie ulica Dolnobrzeska nosiła nazwę Dyhernfurther Strasse, nazwa pochodzi od nazwy miejscowości Dyhernfurther (Brzeg Dolny), w stronę której prowadziła ulica. Droga biegła przez podwrocławską miejscowość Leśnica (kiedyś Deutsch Lissa), która obecnie jest częścią Wrocławia. Ulica Dolnobrzeska na przestrzeni lat znacznie się zmieniła, o czym przekonać się możemy, przeglądając liczne pocztówki, które zostały wydane przed wojną.

Obecnie ulica Dolnobrzeska charakteryzuje się wspaniałą willową zabudową, niezbyt mocno naruszoną poprzez działania wojenne. Niskie kamienice i wiekowe wille, które noszą w większości kobiece imiona. Mimo, że Leśnica to aktualnie dzielnica Wrocławia wyczuwalna jest tu atmosfera małego miasteczka i w sumie podobnie to też wygląda. Przy ulicy działają piekarnie, sklepy oraz liczne punkty usługowe, jest to swoiste "centrum" Leśnicy. Po jednej stronie ulicy znajdują się wybudowane kilka lat temu bloki zaś po drugiej, rozpoczyna się łąka. Pomiędzy starymi kamienicami a nowymi blokami znajdziemy również wiekowe domki jednorodzinne.

Ulica Dolnobrzeska rozpoczyna się przy skrzyżowaniu z ulicą Średzką i prowadzi w kierunku Brzegu Dolnego. Ze względu na brak zabudowań, koniec ulicy zaznaczany jest na mapach w dość dowolny sposób, w pewnym momencie ulica Dolnobrzeska się kończy i rozpoczyna się ulica Wińska.

Obraz pochodzi z kamer przemysłowych zamontowanych przy nowo wybudowanych blokach przy ulicy Dolnobrzeskiej, w górnym rogu kamery widoczny jest dokładny adres.

Obraz z kamery pochodzi ze strony kamery.zlotniki.pl