Wrocław: Wejście do Teatru Lalek (nieaktywna)

Wejście do Teatru Lalek (nieaktywna)

Wejście do Teatru Lalek we Wrocławiu

Zobacz obrazy z 9 kamer

Wejście do Teatru Lalek we Wrocławiu

W ścisłym centrum Wrocławia, a zarazem z dala od zgiełku miejskiego, położony jest park im. Mikołaja Kopernika. Odnowiony i unowocześniony stanowi kolejną część przepięknej Promenady Staromiejskiej we Wrocławiu. Zmęczeni turyści po kilkugodzinnym zwiedzaniu miasta, mogą tu przyjść i chwilę odpocząć.

W XIX wieku co niedziela, odbywały się tu koncerty parkowego kwartetu smyczkowego, po renowacji parku oraz wybudowaniu sceny letniej, jest to ponownie kultywowane. W każdej chwili istnieje możliwość zorganizowania koncertu lub też projekcji filmowej, dzięki kilometrom kabli położonym pod ziemią. Naprzeciw Sceny Letniej znajduje się fontanna „Chłopca z Łabędziem”. Zostały w niej zamontowane dysze, które wyrzucają spienioną wodę na wysokość ok. 1 metra i odległość 2.5 metrów. W dziobie łabędzia znajduje się dysza główna, która wyrzuca wodę na wysokość aż 6 metrów. Strumienie wody podświetlane są kilkoma reflektorami, które zmieniają kolor światła, pomiędzy białym, czerwonym a żółtym.

W dzisiejszych czasach bardzo dużą przewagę nad teatrem ma kino. Park jest idealnym miejscem na dotarcie do osób, które nie odkryły jeszcze piękna sztuki teatralnej. Na terenie ogrodu znajduje się przepiękna woliera, którą zamieszkują egzotyczne gatunki ptaków, takie jak: bażant złoty i kaczka tybetańska.

2014.12.30 - Przykładowy obraz z kamery we Wrocławiu

Na obrazie z kamery widoczne jest wejście do Wrocławskiego Teatru Lalek, jest on położony w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodu Staromiejskiego. Po odnowieniu parku i dodaniu takich atrakcji jak: plac zabaw dla dzieci, karuzela czy woliera, swoje miejsce znalazła tu również Scena Letnia teatru.