Wrocław: Woliera (nieaktywna)

Woliera (nieaktywna)

Wrocław woliera

Zobacz obrazy z 9 kamer

Woliera we Wrocławiu

Ogród Staromiejski we Wrocławiu jest wzorcowym przykładem współpracy kilku instytucji, które razem stworzyły coś wspaniałego. Wystarczyła odrobina chęci ze strony urzędników oraz umiejętność wygospodarowania pieniędzy na coś, co służyć będzie przez lata mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska.

Park im. Mikołaja Kopernika, który potocznie zwany jest również Ogrodem Staromiejskim, powstał dzięki gospodarności urzędników oraz współpracy Wrocławskiego Teatru Lalek, który niewątpliwie dostarcza wielu kulturalnych atrakcji mieszkańcom. Swoje przysłowiowe trzy grosze dorzucił również ogród zoologiczny. Opodal placu zabaw znajduje się niewielka woliera z ptakami, znajdziemy tam m.in. papugi oraz bażanty, na zimę zwierzęta wracają do ZOO. Niesamowicie ciekawym przedsięwzięciem jest "biała ławeczka", na której co tydzień, w niedzielę zasiadają lekarze i służą poradą mieszkańcom Wrocławia.

Największą i chyba jedyną wadą Ogrodu Staromiejskiego jest brak toalet, co jest szczególnie uciążliwe dla rodziców z małymi dziećmi. Toalet szukać trzeba już poza terenem parku, jednak miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zostaną one wybudowane.

2014.12.30 - Przykładowy obraz z kamery we Wrocławiu

W wielu miastach w Polsce znajdziemy parki położone w pobliżu centrum, ewentualnie kawałek dalej, jednak zdecydowana większość z nich jest w złym lub nawet gorzej – w tragicznym stanie. Mieszkańcy wielu innych miast pozazdrościć mogą Wrocławianom wspaniałego miejsca wypoczynku, gdzie w ciszy i spokoju (roślinność dobrze niweluje dźwięki miasta), całkowicie za darmo mogą odpocząć... i to w dodatku w centrum miasta!